Nerudova 207, 570 01 Litomyšl
tel.: 461 619 670
mobil: 603 931 480

(ukaž na mapě)

Protetika

Protetika je obor zubního lékařství sloužící především k uchování či obnovení funkčnosti Vašeho chrupu.

Fixní protetika – náhrada jednoho nebo skupiny zubů,  která je pevně připevněná (necementována) na pahýlu který vznikl po obroušení zubu nebo skupiny zubů.

KORUNKY

Provizorní korunka   

Je to dočasná korunka zhotovená přímo v ambulanci ze samotuhnoucího plastu, nebo v laboratoriu z pryskyřičné hmoty a slouží jako dočasná ochrana živého obroušeného zubu před fyzikálními (teplo, chlad)a chemickými vlivy (sladké, slané, kyselé) a také vám pomůže přečkat dobu do zhotovení definitivní protetické práce bez ujmy na vašem vzhledu.

Definitivní korunka

Nahrazuje rozsáhle defekty zubních tkání nebo mrtvé a destruované zuby, které není možné ošetřit výplňovým materiálem.

Fasetovaná korunka

Je z větší části kovová ale její viditelná část je opatřena fasetou (bílou, estetickou ploškou). Faseta je vyrobena ze speciální pryskyřice nebo kompozitního plastu.

Kovokeramická korunka

Jde o korunku která má vnitřní kovový plášť na kterém je napálená keramická vrstva (porcelán) v barvě okolních zubů. Nebo v barvě kterou spolu vybereme v případe že schází okolní zuby např. při rekonstrukci chrupu rozsáhlým můstkem.

Celokeramická korunka

Je vysoce estetická korunka, kde jádro je zhotoveno z velmi odolného materiálu zirkónium – oxidu na který je napálena vysoce estetická keramická hmota („porcelán“).

 

MŮSTKY

Fasetovaný můstek 

Konstrukce můstku je zhotovena z velmi tvrdé kovové slitiny na kterou jsou v laboratoři upevněné fasety (estetické plošky) z kompozitního plastu nebo ze specialní pryskyřice.

Kovokeramický můstek

Je složen z kovové části/základu, na nějž se nanese vrstva keramiky v odstínu odpovídajícím přirozené barvě zubu.

Celokeramický můstek

Jeho výhodou je, že je velmi estetický a od přirozených zubů k nerozeznání. Je ideální zejména pro přední partie chrupu, ale nejnovější technologie a materiály umožňují použít celokeramické můstky také v zadních partiích. Keramika je dostatečně pevná a má velmi podobné fyzikální vlastnosti jako pravé zuby - teplem se roztahuje, chladem smršťuje a přirozeně propouští světlo. Navíc je hypoalergenní – nedráždí okolní sliznice a přilehlou dáseň.

design © 2010 • www.regrafika.cz